Ekibimiz

Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

Araştırmacı Çocuk Merkezi Kurucusu ve Yöneticisi

derya@acmtr.org

Lisans ve lisansüstü eğitimini Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2005 yılında Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora derecesini aldı. Farklı ilköğretim okullarında eğitim uzmanlığı ve danışmanlığı yaptı.
Hacettepe Üniversitesi’nde ölçme-değerlendirme, okul deneyimi dersleri verdi.

 

Eleştirel düşünme ve araştırma becerileriyle ilgili yayın ve çalışmaları vardır. Avrupa Birliği CARIPSIE projesinde yürütücü olarak çalıştı. 2009 yılında Araştırmacı Çocuk Merkezi-Türkiye’yi kurdu. Bu tarihten itibaren çocuklarla birlikte yürütülen pek çok çalışmada yer aldı. Çocukların araştırma yapma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmaların yürütüldüğü bu merkezin yöneticisidir. “Araştırmacı Çocuk Dergisi”nin sahibi ve 2011 yılında yayımlanan “Araştırmacı Çocuğun El Kitabı”nın yazarıdır.

Gözde Polatkal

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

gozde@acmtr.org

Lisans eğitimini ODTÜ Eğitim Fakültesi, İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca çeşitli projelerde gönüllü olarak görev aldı. Devlet okullarında öğretmenlik yaptı. 2012 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Ayşe Dinçer

Dergi- Konu ve İçerik Sorumlusu

ayse@acmtr.org

Lisans eğitimini 2012 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca ‘ODTÜ Oyuncuları’nda aktif olarak tiyatro çalışmalarında bulundu. Şu anda Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Yaratıcı Drama Bölümü’nde yüksek lisansına devam etmektedir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Funda Guzey

Dergi- Konu ve İçerik Sorumlusu

funda@acmtr.org

Lisans eğitimini 2012 yılında, ODTÜ,
Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca ODTÜ Jimnastik Takımı'nda ve Çağdaş Dans Topluluğu’nda yer aldı. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Melike Öztaş

Eğitim Programları Sorumlusu

melike@acmtr.org

Lisans eğitimini ODTÜ, Eğitim Fakültesi, İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Ayrıca, Mimarlık Fakültesi’nde Mimarlık Kültürü programında yan dalını tamamladı. Şu anda ODTÜ’de İlköğretim Fen ve Matematik Eğitimi alanında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Elif Sevli

Eğitim Programları Sorumlusu

elifsevli@acmtr.org

Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Doğadaki tüm canlıları, bitki, böcek veya bakteri ayırt etmeksizin çok sever ve sevgiyle onlarla
vakit geçirebilir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Betül Karakuş

Araştırmacı Çocuk Merkezi Halkla İlişkiler Uzmanı
betul@acmtr.org

2007 yılında Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli eğitim kurumlarında sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği ve drama öğretmenliği yaptı. 2009-2013 yılları arasında TEGV İzmir Çiğli Eğitim Parkı'nda Eğitim Sorumlusu olarak görev yaptı. İşaret Dili Eğitimi, Öğrenci ve Aile Koçluğu Eğitimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, İletişim Eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmıştır. 2013 yılından bu yana, çocuklara yönelik çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

 

Mine Kaya

Eğitim Programları Sorumlusu

minekaya@acmtr.org

Lisans eğitimini 2015 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü'nde birincilikle tamamladı. Okul dışı öğrenme ortamlarıyla ilgili araştırma projelerinde rol aldı. 2015 yılından bu yana çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi'nde devam etmektedir.

Özge Atalay Çalık

Grafik Tasarım ve İllüstrasyon

ozgeatalay@acmtr.org

Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunudur. Öğrencilik süreci de dahil olmak üzere illüstrasyon ve grafik tasarımı ile ilgilendi. 2016 yılından bu yana çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi'nde devam etmektedir.

Via Flat İş Merkezi, Beştepeler M. Nergiz S.
No: 7/2-22 06530, Söğütözü/Ankara

Tel: +90 (312) 219 03 19
Faks: +90 (312) 219 03 21
E-Posta: iletisim@acmtr.org

© 2017 Araştırmacı Çocuk Merkezi