Ekibimiz

Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

Araştırmacı Çocuk Merkezi Kurucusu ve Yöneticisi

derya@acmtr.org

Lisans ve lisansüstü eğitimini Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2005 yılında Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora derecesini aldı. Farklı ilköğretim okullarında eğitim uzmanlığı ve danışmanlığı yaptı.
Hacettepe Üniversitesi’nde ölçme-değerlendirme, okul deneyimi dersleri verdi.

 

Eleştirel düşünme ve araştırma becerileriyle ilgili yayın ve çalışmaları vardır. Avrupa Birliği CARIPSIE projesinde yürütücü olarak çalıştı. 2009 yılında Araştırmacı Çocuk Merkezi-Türkiye’yi kurdu. Bu tarihten itibaren çocuklarla birlikte yürütülen pek çok çalışmada yer aldı. Çocukların araştırma yapma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmaların yürütüldüğü bu merkezin yöneticisidir. “Araştırmacı Çocuk Dergisi”nin sahibi ve 2011 yılında yayımlanan “Araştırmacı Çocuğun El Kitabı”nın yazarıdır.

Elif Sevli

Eğitim Programları Sorumlusu

elifsevli@acmtr.org

Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Doğadaki tüm canlıları, bitki, böcek veya bakteri ayırt etmeksizin çok sever ve sevgiyle onlarla vakit geçirebilir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

Via Flat İş Merkezi, Beştepeler M. Nergiz S.
No: 7/2-22 06530, Söğütözü/Ankara

Tel: +90 (312) 219 03 19
Faks: +90 (312) 219 03 21
E-Posta: iletisim@acmtr.org

© 2017 Araştırmacı Çocuk Merkezi